Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Metal and Rock

 
 

Rammstein

členové:
Till Lindeman
narozen: 4. leden 1963
bydliště: Německo
nástroj:zpěv

Richard Kruspe
narozen: 27. června 1967
bydliště: Německo
nástroj: kytara

Paul Landers
narozen: 9. prosince 1964
bydliště: Něměcko
nástroj: kytara

Christoph Schneider
narozen: 11. května 1966
bydliště: Němocko
nástroj: bicí

Oliver Riedel
narozen: 11. dubna 1971
bydliště: Němocko
nástroj: baskytara

Christian Flake Lorenz
narozen: 6. listopadu 1966
bydliště: Německo
nástroj: klávesy

Rammstein je heavy-rocková skupina z Německa. Slyšet je můžeme většinou v němčině ale zpívají také anglicky a Te Quiero Puta je dokonce ve španělštině.
Kapelu založil kytarista Richard Kruspe, bubeník Christoph Schneider a Oliver Riedel,baskytara. Postupně se přidal zpěvák Till Lindeman, klávesista Christian Flake Lorenz a druhý kytarista Paul Landers. Název Rammstein vznikl odvozením od vesnice Ramstein kde má USA leteckou základnu. 28. srpna 1988 při letecké přehlídce se ve vzduchu střetly 2 letadla a zabily 40 lidí. Ovšem několik bylo těžko zraněno a podlehlo dalších 32 lidí. Kapela si přidala do názvu ještě jedno M. Když trochu přimhouříme oko můžeme to přeložit jako "beranidlo".

Skupina své první album Herzeleid nahrálo v roce 1995 v řijnu. A už tehdy se objevovaly pochybnosti, jestli nejsou fašisticky orientováni. Tyto pochybnosti vyvolal nevinný obal alba kerý prý zobrazoval postavy čistě arijské rasy. Toto podezření byla samozřejme kravina a Rammstein sami řekli že se do politiky nebudou plest. (což už po vydani songu Amerika není zcela pravda). 22. července 1997 vyšlo druhé album Sehnsucht které v Evropě prorazilo. Mutter bylo třetí album a vyšlo roku 2001 a jeste tehož roku mají 2 koncerty v ČR. Poprvé u nás hráli jako předkapela AC/DC. Další album Reise, Reise vydali v roce 2004 a o rok pozdeji přišlo Rosenrot. V roce 2006 si dali Rammstein roční pauzu. Ta se však protáhla a nasledující album se zpozdilo. Má vyjít v listopadu 2009, zatím není pojmenováno.

Na koncertech Rammstein vás zaujmou pyrotechnické efekty, které Till Lindeman připravuje sám.(má certifikát)
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one